Życie bez kredytów

turyściWszelkiego rodzaju kredyty stały się w XXI wieku nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Pieniądze pożyczamy w celu wykonania remontu, kupienia samochodu, czy wreszcie – zdobycia upragnionego mieszkania. Można zatem zadać sobie pytanie – czy możliwe jest w obecnych czasach życie bez jakichkolwiek zadłużeń?

Tak naprawdę trudno sobie taki stan rzeczy wyobrazić. Nie każdy oczywiście ma na swoim koncie jakąkolwiek pożyczkę gotówkową, czy kredyt hipoteczny, ale kto z nas może powiedzieć z ręką na sercu, że nigdy nie skorzystał z karty kredytowej? Udogodnienia tego typu stały się nieodłącznym elementem naszego życia i już dawno przestały być czymś nadzwyczajnym.
Karta kredytowa to jedno, ale wiele młodych par i rodzin chcących zamieszkać na swoim nie ma innego wyjścia, jak wziąć kredyt hipoteczny. Jest to jednak decyzja, która potrafi przerażać i sporo osób decyduje się na wynajem nieruchomości. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale tak naprawdę ten ogólny stan rzeczy jest bardzo niekorzystny. Nie może być w końcu tak, że albo decydujemy się na 30-letnie spłacanie kredytu, albo musimy liczyć na odziedziczenie mieszkania po przodkach. Trudno przedstawić tutaj gotowe rozwiązania, ale na pewno warto byłoby spojrzeć na to, co dzieje się na zachodzie i spróbować uzdrowić sytuację mieszkaniową w naszym kraju.

Jeszcze inną kwestią są natomiast wszelkiego rodzaju kredyty zero procent, które mają przyciągnąć klientów do danego sklepu. Jest to bardzo dobra okazja do kupna np. nowego telewizora czy laptopa. Promocje tego typu organizowane są jednak raczej rzadko.