Zakres usług agencji pośrednictwa pracy

pracaAgencje pośrednictwa pracy i doradztwa personalnego zajmują się pozyskiwaniem kadr dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw.
Mogą wyświadczyć Ci przysługę, jeżeli :
– jesteś specjalistą w swojej dziedzinie i szukasz pracy w Polsce,
– nie posiadasz wysokich kwalifikacji i szukasz pracy w Polsce na stanowiskach liniowych, produkcyjnych, pomocniczych,
– znasz dobrze język obcy i szukasz pracy za granicą.

FORMY ZATRUDNIENIA

Leasing pracowników
Pracownicy zatrudniani sa przez Agencję i udostępniania pracodawcy w celu realizacji konkretnych zadań. Pozwala firmie zaoszczędzić czas związany z: – selekcją kandydatów, – obsługą płacowo – kadrową, – podpisaniem umów o pracę. – organizacja zakwaterowania oraz transportu. W przypadku gdy pracownik nie spełnia oczekiwań pracodawcy jest on wymieniany na następnego pracownika.
Rekrutacja jednorazowa
Dostarczeni pracownicy zatrudniani są przez pracodawcę, który przejmuje wszystkie obowiązkami jakie nakłada na niego prawo pracy.

OKRESY ZATRUDNIENIA

Pracownicy krótkoterminowi – do 6 miesięcy
Dla zaspokojenia potrzeb kadrowych na krótki okres wykonujemy uproszczony sposób rekrutacji.
Pracownicy z Białorusi, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej mogą podejmować pracy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej bez posiadania, zezwolenia na pracę. Czas wykonywania w taki sposób pracy jest ograniczony do ciągłego okresu 6 miesięcy w skali 12 miesięcy. Takie rozwiązanie daje doskonałą możliwość na sprawdzenie pracownika i przygotowanie go do pracy bardziej zaawansowanej, a także dokonanie formalności dla dłuższego zatrudnienia.
Pracownicy długoterminowi – powyżej 6 miesięcy
Zatrudnienia obcokrajowców na podstawie zezwolenia na pracę. Pracownik taki posiada zezwolenie na pracę w przedsiębiorstwie pracodawcy, dla którego zostało wystawione przyrzeczenie zezwolenia. Procedura uzyskania wszelkich dokumentów i proces rekrutacyjny zajmuje około 12 tygodni, ale wszelkie niezbędne czynności w imieniu Pracodawcy dokonuje Agencja.

INNE USŁUGI

Agencja może świadczyć również inne usługi w zakresie obsługi pracowników: – prowadzenie spraw kadrowo-płacowych – przeprowadzenie wstępnych badań lekarskich – przeprowadzenie szkoleń BHP i P. Poż. – zorganizowanie zakwaterowania – tłumaczenie dokumentów – opieka dwujęzycznego koordynatora