Reklama outdoor

neonW dzisiejszych czasach jesteśmy ze wszystkich stron bombardowani ogromną ilością reklam. Żeby być zauważalnym, trzeba włożyć duże starania i wykazać się niebanalną pomysłowością. Reklama zewnętrzna ma przewagę nad inną formą, ponieważ jest widoczna przez całą dobę i ma duży zasięg.

Do wyboru mamy plakaty, banery, telebimy, billboardy, podświetlane kasetony, czy ekrany LED, ale skuteczność reklamy świetlnej w porównaniu z billboardem czy plakatem jest znacznie wyższa.

Na uwagę zasługują reklamy świetlne czyli neony, które istnieją od ponad stu lat. Neony są to rurki szklane wypełnione gazem zjonizowanym wysokim napięciem i w zależności od wprowadzonego do nich gazu, świecą odpowiednim kolorem. Z rurek tych mogą być formowane różne kształty, dzięki czemu można uzyskać litery tworzące napis czy dowolnie wybraną kompozycję.

Reklama zewnętrzna jest bardzo skuteczna. Piesi i zmotoryzowani mają z nią styczność przez cały czas. Jest to jednocześnie prosty i skuteczny przekaz oraz bezpośrednie działanie na odbiorcę przez 24 godziny na dobę. Odbiorca nie musi korzystać z internetu czy innego środka przekazu, aby zapoznać się z reklamą a częstotliwość emisji powoduje łatwe zapamiętywanie.

Tego typu kampanie reklamowe mogą być organizowane pod kątem konkretnych odbiorców i powtarzane konieczną ilość razy. Potencjalny klient jest w ten sposób łatwiej dostępny i być może mniej poirytowany sposobem dotarci do niego, niż w przypadku telewizji czy internetu.

Dodatkowym atutem reklamy zewnętrznej jest jej niska cena, przy możliwości dotarcia do dużej liczby osób. Neony i kasetony nie wymagają dużych nakładów finansowych a badania wykazują, że prowadzone w ten sposób kampanie reklamowe, są bardziej efektywne.

Konsultacje: producent i wykonawca neonów Chester Wrocław.