Informacje o Niemcach jako państwie i narodzie

niemcyNiemcy to kraj niezwykle dobrze rozwinięty i ciągle rozwijający się. Na pewno Polska nie darzy Niemców jakąś dużą sympatią, a to za sprawą przykrych wydarzeń , które niegdyś, głównie podczas II Wojny światowej wydarzyły się między Polską a Niemcami. Polacy nie lubią Niemców i zawsze już tak pewnie będzie. Niemcy to jednak kraj bardzo nowoczesny, ludziom żyje się tu na ogół dobrze. Szybko kraj został wprowadzony do Unii Europejskiej, jest również w NATO. Wszystko to Niemcy zrobili wcześniej niż Polacy. Niemcy organizują również wiele imprez sportowych.

Ostatnią wielką imprezą w Niemczech były mistrzostwa świta w piłce nożnej w roku 2006, tam zresztą Niemcy zajęli wysokie 3 miejsce, pokonując między innymi nasz kraj. Niemcy to naród z sukcesami zarówno w gospodarce, arenie sportowej jak i aktorskiej i muzycznej. Pod względem gospodarki Niemcy na pewno należą do najlepiej ułożonych krajów świata. Szybko wprowadzono tu walutę Euro, która w Polsce dalej nie została wprowadzona. Kraj rozwija się dużo szybciej i prężniej niż Polska.

Niemcy dzisiaj

Oczywiście nie ma to nic wspólnego z działaniami militarnymi, jak to miało miejsce w przeszłości. Co byśmy nie powiedzieli Niemcy to kraj bardzo rozwinięty, wszystko dzieje się tu szybko. Również pracy jest tu dużo, i to również dla Polaków. Faktem jest , że najniższe płace w Niemczech są dużo wyższe niż w Polsce, zarówno po przewalutowaniu, jak i przed nim są to dużo korzystniejsze warunki. Tym bardziej jest to opłacalne dla Polaków, którzy żyją w Polsce na co dzień , a pracują właśnie w Niemczech i nie mówię tu o wysokich stanowiskach, ale nawet o pracy na roli.

Niemcy to kraj ludzi bogatych, o ciekawej historii i infrastrukturze. Błędy w przeszłości mieli, kiedy to chcieli podbić całą Europę militarnie, ale śladu po tym już nie ma. Jeżeli chodzi o drogi , to Niemcy nie mają sobie równych w Europie. I chociażby Polacy mogą Niemcom pozazdrościć tego typy dróg publicznych i niepublicznych.

Niemcy to kraj bogaty i ułożony mający silną pozycję we współczesnej Europie.