Dochodzenie odszkodowań

50Zdarzyło się Państwu ulec wypadkowi, czy zostać ofiarą kradzieży, czy wypadku losowego? Z pewnością część z was odpowie: tak. Część z was zdaje sobie jednocześnie sprawę z tego, jak ciężko jest czasem wyegzekwować należne odszkodowanie od ubezpieczyciela. Nieważne, czy chodzi o odszkodowania komunikacyjne, majątkowe, zdrowotne, czy jakiekolwiek inne – ubezpieczyciele często nie chcą słyszeć o roszczeniach osób wnoszących o odszkodowanie, uznając je za bezzasadne.

Co jest tego przyczyną? Padnie z Państwa strony pewnie szybka odpowiedź – nieuczciwość ubezpieczyciela. Ale to tylko część prawdy, bowiem statystyki pokazują, że także i firmy ubezpieczeniowe często padają ofiarą nieuczciwych klientów wyłudzających odszkodowania.
Jeśli jednak doznali Państwo uszczerbku, np. w wypadku drogowym, a ubezpieczyciel mimo stuprocentowego prawa z waszej strony do odszkodowania, odmawia wypłaty roszczeń, wówczas należy dochodzić swoich praw. Właśnie dlatego powstaje wiele firm, które specjalizują się w dochodzeniu odszkodowań od firm ubezpieczeniowych. W wielu przypadkach warto posilić się ich pomocą i wiedzą i skorzystać z ich wprawy i umiejętności, by uzyskać należne Państwu odszkodowanie.

Nie jesteś zadowolony z wyceny gruntu ? Skorzystaj z badania gruntów przez Geosferę we Wrocławiu. Doświadczenie i praktyka pokazują, że przy pomocy takich właśnie firm łatwiej jest uzyskać wszelkiego rodzaju odszkodowania komunikacyjne, zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, etc., niż dochodząc swoich praw na własną rękę. Za firmą taką przemawia argument, jakim jest dobra znajomość prawa oraz doświadczenie, w tym znajomość wielu podobnych sytuacji. A to zdecydowany plus i ułatwienie w walce o sprawiedliwość.
Jeśli więc potrzebują Państwo pomocy w sprawie odszkodowań, warto zastanowić się, czy nie skorzystać z fachowej pomocy.